Épületrepedések zárása, süllyedések megállítása, sajtolt mikrocölöpözéssel

Épület repedések összezárása, süllyedések megállítása, alapok, főfalsk és válaszfalak, födémek, padlók stabilizálása, visszaemelése , statikai szakértése, megerősítése és javítása, pinceszint süllyesztés szakaszos aláalapozással.




Miért  a sajtolt mikrocölöpözés a legjobb megoldás épület süllyedések megállítására?

10 erős indok elegendő a meggyőzéshez? Más módszereknél ezek az előnyök nem állnak fent.

1.,Mert a sajtolt mikrocölöpözés  a leghatékonyabb alapmegerősítési módszer.

Ugyanis minden sajtolt cölöp saját magát ellenőrzi az adott helyen: ha a cölöp megmozdítja az épületet felfelé, akkor egészen biztosan elérte a cölöp hegye  a teherhordó talajt, ha nem mozdítja meg, akkor még mélyebbre kell lesajtolni, különösen akkor, ha közben a cölöpözési erő nem növekszik a mélység növekedésével arányban vagy netán még csökken is.

2.,Bizonyos értelemben a sajtolt cölöp néha hasznosabb, mint egy talajmechanikai fúrás, mert a cölöp pontosan ott jelzi, hogy hol van a teherhordó talaj, ahol a probléma van, közvetlen az alap alatt, ahol a süllyedés történt.

Talajmechanikai fúrást, technikai okokból nem lehet az alaptest alatt készíteni, hanem csak pár méterrel távolabb az épülettől.

3.,Mert a mikrocölöp sajtolás közvetlenül a meglévő alaptest alatt, lehetőleg a fal tengelyében történik, ott ahol a függőleges erők eredője átadja a terhelést az altalajnak.

4.,Mert vizuálisan lehet kontrollálni, hogy milyen állapotban van a meglévő alaptest, milyen a mélysége, szélessége, anyaga, szilárdsága milyen esetleges további megerősítésre (pl. alap köpenyezés vagy alapcsere) van szüksége az alátámasztáson kívül.

5., Lehet látni az alap alatti talaj anyagát, állapotát, hogy esetleg vizes-e, vannak-e benne üregek, repedések (most súgom meg, hogy nincsenek, csak rendkívül ritkán találni üregeket, megpuhult talaj van az alap alatt, azért süllyed)  lehet látni magát a sajtolási folyamat minden fázisát, annak a hatását az alaptestre, az épületre, s ha szükséges le lehet állítani vagy módosítani a sajtolási folyamatot, szükség esetén további megerősítés elkészítésére nyílik lehetőség.

6.,Mert a cölöp a sajtolás során tömöríti maga körül a talajt,

7.,Mert egy erőmérő óra mutatja, hogy mekkora erővel történik a sajtolás az adott pillanatban.

8.,Mert vizuálisan megfigyelhető az alaptest alatti talaj és az alaptest között keletkező fokozatosan növekedő rés, amely  az első jele annak, ha már elkezdődött az épület visszaemelése. Ezután az alapokon, falakon lévő repedések kezdenek el csökkenni, szerencsés de nem ritka esetben a repedések esetleg teljesen meg is szűnnek. 

9.,Mert nagyon rossz alapozási viszonyok között is alkalmazható. Feltöltött terület, duzzadó agyag, üreges talaj esetén szinte az egyetlen olyan technológia, amely családi és társas házak megerősítésénél szóba jöhet. Azért, mert szinte bármilyen mélységig le lehet sajtolni a cölöpöt, egészen a teherhordó talajig.

10.,Mert, olyan esetben amikor hagyományos utólagos aláalapozásra nincs lehetőség és ez akkor derül ki valamilyen okból, amikor az első aláalapozási szakaszt elkészítenék, akkor minden gond és feleslegesen elvégzett munka nélkül lehet folytatni a megerősítési munkát cölöpözéssel, mert a technológia nagyon hasonló az első lépéseknél.

 

 

 

Weblap látogatottság számláló:

Mai: 9
Tegnapi: 17
Heti: 46
Havi: 354
Össz.: 109 591
Oldal: Miért a sajtolt mikrocölöpözést ajánlom
Épületrepedések zárása, süllyedések megállítása, sajtolt mikrocölöpözéssel - © 2008 - 2025 - epuletrepedessullyedes.hupont.hu

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat